Obserwatorium Kultury 2013

DrukowanieW okresie od 28.03-31.12.2013 r. realizowaliśmy projekt „Obserwatorium kultury. Badanie możliwości współpracy między instytucjami kultury a organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie województwa łódzkiego” współfinansowany ze środków Województwa Łódzkiego.

O czym?

W ramach tego badania sprawdzamy czy i w jakim zakresie instytucje kultury współpracują z organizacjami pozarządowymi (NGO). Chcemy poznać zarówno intensywność tych relacji, jak i ich jakość. Sprawdzimy dlaczego jednym instytucjom nie wychodzi kooperacja z NGO, a inne prowadzą tego typu działalność na szeroką skalę i z obustronnymi korzyściami. Poszukamy też najlepszych przykładów współpracy, na podstawie których można będzie zaproponować rozwiązania dla tych instytucji i organizacji, chcących budować międzysektorowe partnerstwa na rzecz kultury.

Po co?

Chcemy, żeby wyniki naszego badania miały praktyczne zastosowanie i pomagały organizacjom i instytucjom w usprawnianiu ich współpracy. Powinny stanowić także wskazówki dla wszystkich podmiotów i osób, które chcą świadczyć wsparcie dla działań kulturalnych.

Co na koniec?

Na koniec projektu wydamy pełen raport z naszych badań z prezentacją dobrych praktyk oraz naszymi rekomendacjami dla instytucji oraz NGO.