Finał I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Lancet”

lancetZakończył się I Ogólnopolski Konkurs Literacki pn. „Lancet 2013” na zestaw wierszy lub opowiadanie, zorganizowany w Instytucie Kultury Współczesnej UŁ przez Pracownię Antropologii Literatury i studentów kulturoznawstwa – spec. twórcze pisanie. Na konkurs napłynęło ponad 100 prac z różnych ośrodków akademickich (m.in. Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków, Toruń, Rzeszów, Olsztyn, Częstochowa, Opole, Lublin, Bydgoszcz, Łódź).

W konkursie wzięli udział studenci m.in. filologii polskiej, germańskiej, południowosłowiańskiej, angielskiej, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, kulturoznawstwa, prawa, pedagogiki, malarstwa, MISHu, a także studenci Politechniki Łódzkiej i Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Medycznego.

Ze względu na dużą liczbę nadesłanych prac obrady jury odbędą się 12 grudnia. Osoby nagrodzone otrzymają informację o zakwalifikowaniu do finału drogą mailową.

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 21 grudnia o godz. 16.00 w łódzkiej klubokawiarni „Niebostan”, ul. Piotrkowska 17. Po rozstrzygnięciu opublikowany zostanie pełny werdykt jury.

 

Do pobrania:

Informacja o zakończeniu konkursu

Zaproszenie na uroczystość rozstrzygnięcia konkursu