Oferta szkoleniowa – Fundacja Rokoko

Oferta szkoleniowa

rokoko_lab_listwa_szkolenia_2

W programie Laboratorium Kultury stawiamy na intensywną edukację. Dlatego proponujemy krótkie, 4-godzinne spotkania, w trakcie których skupiamy się na pojedynczych umiejętnościach lub obszarach wiedzy. Nasze szkolenia adresujemy przede wszystkim do osób zainteresowanych kulturą: pracujących w instytucjach, działających w organizacjach pozarządowych, freelancerów, hobbystów… a także tych, którzy dopiero planują swój start w tym sektorze. To do Waszych potrzeb i rytmu Waszej działalności dostosowujemy długość spotkań, terminy oraz podejmowane kulturalne tematy.

 

Skuteczna komunikacja

Komunikacja zarówno na zewnątrz – z odbiorcami, mediami, konkurencją… – jak i wewnątrz organizacji to wielkie wyzwania w epoce informacji. Firmy komercyjne docierają do swoich klientów kosztem ogromnych nakładów finansowych i intensywności przekazu. Żeby z nimi konkurować, należy komunikować się skutecznie: być blisko nowych technologii, trendów, rozumieć przedstawicieli różnych grup, które nas otaczają i potrafić z nimi współpracować. Na szkoleniach skupiamy się na wdrażaniu prostych i skutecznych narzędzi, łatwych do wprowadzenia w dowolnej działalności kulturalnej.

W obszarze skutecznej komunikacji proponujemy szkolenia:

  • Press kit – jak pokazać się mediom z najlepszej strony
  • Infografika – jak zamienić dane statystyczne w graficzną narrację

 

Nowoczesne zarządzanie

Każda organizacja jest złożoną całością, która z czasem rozrasta się i komplikuje: ze względu na nowych ludzi, wyzwania, zmieniające się społeczeństwo czy uwarunkowania prawne. Usprawnienie wszystkich procesów wymaga różnorodnych umiejętności oraz używania odpowiednich narzędzi. Podczas naszych szkoleń wykorzystujemy wiedzę, doświadczenia i instrumenty wypracowane przez sektor biznesu i dostosowujemy je do potrzeb i specyfiki działalności kulturalnej.

W obszarze nowoczesnego zarządzania proponujemy szkolenia:

  • Zarządzanie czasem – jak skutecznie realizować zawodowe i prywatne cele oraz znajdować czas dla siebie

 

Zróżnicowane finanse

Rzeczywistość polityki kulturalnej i gospodarki zmusza instytucje i organizacje kultury do intensywnego sięgania po środki grantowe. Co więcej, ten sposób finansowania często ma charakter nie tyle dodatkowo wspierający działalność, ale pokrywa podstawowe koszty funkcjonowania. Konkurencja jest ogromna, a stawka wysoka. Podczas szkoleń pokazujemy, jak można zróżnicować źródła finansowania i wyjść z grantowej ruletki, albo przynajmniej zwiększyć w niej swoje szanse.

W obszarze zróżnicowanych finansów proponujemy szkolenia:

 

Sprawne projekty

W dobie szybkich zmian działanie projektowe jest najczęściej najbardziej skutecznym sposobem aktywności i realizacji strategicznych celów organizacji. Żeby projekty były realizowane sprawnie, muszą być dobrze osadzone w całej organizacji i jej kulturze, wymagają specjalistycznego przygotowania, umiejętności oraz dobrze dobranych narzędzi. W trakcie szkoleń przyglądamy się różnym aspektom i rodzajom projektów, od skutecznego wnioskowania o grant, poprzez sposoby i narzędzia ich realizacji, a kończąc na sprawnej, owocnej ewaluacji.

W obszarze sprawnych projektów proponujemy szkolenia:

 

Oferta szkoleniowa Laboratorium Kultury w 2014 roku

 

Ceny i zniżki

Zachęcamy do zapoznania się z cenami szkoleń oraz z szerokim wachlarzem zniżek i dofinansowań, o jakie mogą występować osoby, które chcą intensywnie inwestować w swój rozwój!

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin